Minden, amit érdemes tudni a Jenter méhanyanevelés témájáról!

2021.07.08

Egy alapvetően egyszerű és logikus folyamatról beszélünk, amikor a téma a Jenter méhanyanevelés, ugyanakkor mégis egy nagyon nagy odafigyelést igénylő és összetett dolog ez, amely megköveteli a figyelmet és a precizitást. Azonban ha mindez adott, akkor nagy az esély a sikerélményre. Ebben a bejegyzésben összegyűjtöttük a legfontosabb tudnivalókat mindezekkel kapcsolatban.


Mit érdemes tudni erről általánosságban?

Bár maga a technika nagyon hasonlít az álcaáthelyezéses anyaneveléshez, mégis egészen más dologról van szó. A legfőbb különbség az, hogy míg a fentebb említett esetben álcázó szerszámmal dolgozunk, addig a Jenter méhanyanevelés során kivehető sejtalapot vetünk be a cél elérése érdekében. Működésének lényege, hogy segít előkészíteni az egyes sejteket. A tenyésztésre kijelölt anyát először bezárják egy olyan dobozba, aminek az alján műanyag sejtek vannak. Telepetézés után az anya elengedhető, a műanyag sejtek szétszedhetők és a készlet dugóival mesterséges anyabölcsőkezdetek alkothatók. A sejteket felragasztják, majd lefelé csüngő sejtekkel beadják. Ennek ellenére mégis nagyon sok esetben végződik kudarccal a Jenter anyanevelő készlet használata. Ennek hátterében az húzódhat, hogy nagyon fontos minden esetben tökéletesen betartani minden előírást és a lehető legprecízebb módon eljárni a különböző lépések során.


Hogy zajlik a petéztető tok rögzítése a Jenter méhanyanevelés során?

Első lépésként egy lapból - melyben már volt fiasítás - a felső keretléc alatt a toknak megfelelő méretű nyílást szükséges kivágni, amelybe bele kell helyezni a petéztető tokot. Ha első alkalomról van szó, az alaplapot szükséges mézzel bekenni, így hordásban vagy etetés mellett leépíttetjük a sejteket. Ám mindezek mellett nagyon sokat számítanak az előkészületek is. Ennek lényeges része például az, hogy a tenyészanya lerekesztése előtt néhány nappal be kell rendezni a dajkacsaládot, amelyek váltva dolgoznak majd. Az anya az alsó fiókra kerül, huzalpálcás anyaráccsal, míg a A második fiókba legalább 7-8 fias keret kerül. A két fiók között röpnyílás működik, amely által biztosított a méhek ki és bejárása. Szintén a folyamat lényeges részét képezi az a mozzanat, amikor a korábban kijelölt tenyészcsaládba bekerül az anya a petéztető tokba, így erre is ajánlott komoly figyelmet és időt fordítani.

Milyen előnyei vannak a Jenter anyanevelő készletnek?

A széleskörű Jenter anyanevelő készletnek számos előnye van az egyéb módszerekkel szemben. Egyrészt segítséget nyújt abban, hogy nem kell az álcát a sejtből kiemelni, majd azt áthelyezni, továbbá nem kell bölcsőalapokat mártani. Másik nagy előnye, hogy az álca sértetlenül, a saját pempőágyában kerül át a dajkacsaládhoz. Vagyis a Jenter anyanevelő készletnek hála a munka nagyon gyors, hatékony és kényelmes a megfelelő előírások betartása mellett.


A világ igazságai © Minden jog fenntartva 2019
Az oldalt a Webnode működteti
Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el